Koňmo I.

Poslední víkend v září jsme se rozhodli strávit trochu netradičně, a to „koňmo“.

Páteční večer jsme se při kvízu dozvěděli hned několik zajímavostí z koňského života (kolik má kůň zubů, kolik vypije vody za den aj.) Při další aktivitě si vidící zaklapkovali oči a všichni poslepu jsme se pokoušeli poznat tajemné předměty, které se používají při práci s koňmi. Posledním úkolem bylo hádání slov s „koňskou tematikou“ po vzoru dávné televizní soutěže Kufr. Před spaním jsme se ještě společně sešli a navzájem si povídali o tom, kdo má s koňmi jaké zkušenosti, jak se k nim cítíme blízko, čeho se bojíme.

V sobotu ráno jsme vyrazili do Domašova, kde nás čekal program u koní společně s Jitkou, Míšou a Maruškou z jezdeckého spolku HOBIT. Těžko popsat někomu, kdo s námi nebyl, jaké to vlastně bylo. Nejednalo se totiž o obyčejnou návštěvu u koní a následné svezení, ale o den, který jsme doslova strávili v ohradě mezi koňmi, poníky a jejich hříbaty. Vyzkoušeli jsme si opravdu bezprostřední kontakt s koněm a jejich všudypřítomnou blízkost. Postupně jsme zkoušeli různé úkoly a přibližovali se tak vzájemně s koňmi víc a víc. Jitka nám také ukázala spoustu zajímavých pomůcek, různé druhy krmiv a samozřejmě nás neminula ani práce, která k životu u koní patří. Večer jsme plní nevšedních zážitků a dojmů vyrazili zpět do Brna. Po večeři jsme si krátce povykládali o tom, co jsme dnes zažili a jak to ovlivnilo nebo neovlivnilo náš vztah ke koním. Zbytek večera a noci už patřil odpočinku, zpívání a spánku.

V neděli nás čekala návštěva interaktivní výstavy o TGM, který byl mj. velkým milovníkem koní. Akci jsme zakončili procházkou ke zvonkohře na brněnském hradu Špilberk. Věříme, že s koníky z Domašova to nebyla naše poslední spolupráce!

Akce se uskutečnila ve spolupráci s JS HOBIT Domašov a za finanční podpory Nadace Leontinka. Děkujeme!

Fotogalerie

Kategorie: