Facebook

Napsali o nás:

"Zažiješ spoustu zábavy, poznáš nové kamarády, něco nového se naučíš a přivezeš si z tábora spoustu skvělých vzpomínek a nových zážitků!"

"Je úžasné, že se najde parta lidí, která dokáže udělat i pro nevidomé děti tábor, kde se cítí zdraví a soběstační, kde najdou nové kamarády a přátele, kde mají možnost poznat něco nového a celkově se obohatit. Moc děkujeme!"

"Chtěl bych vyjádřit poděkování za to, že pomáháte nevidomým zažívat dobré věci. "

Markétka zkouší létání na koštěti  - tábor 2018 na téma Harry Potter
Věrka rozdělává oheň pomocí koudele a křesadla - tábor 2020 na téma Vzhůru do středověku

"Vidíme to, co ostatní přehlíží"

Život trochu jinak je nezisková organizace, která vznikla v roce 2009. Pořádáme různé akce, kde se spolu setkávají lidé s a bez zdravotního postižení. Nejsme ale asistenční služba, kde by se jedni starali o druhé. Naopak, akce jsou postavené tak, aby si je užili stejně obě skupiny lidí a aby po chvíli všichni přestali vnímat, že někdo má nebo nemá nějaké postižení. A ze zkušenosti víme, že to má smysl.

Od roku 2017 také pořádáme akce zaměřené na zrakově postižené děti. Jedná se především o každoroční letní tábor a případně menší víkendovky. Na táborech pracujeme s metodikou zážitkové pedagogiky.

Všechny naše akce jsou otevřené lidem s lehkým či těžkým zrakovým postižením a lidem s lehkým pohybovým nebo sluchovým postižením.

Pořádáme turistické, poznávací, kulturní a sportovní akce, zážitkové kurzy a dětské tábory.