Základna

Fotografie taboriste

Tábořiště

Tábořiště se nachází v klidné rekreační oblasti u obce Březník v kraji Vysočina. Při hledání tábořiště byl kladen důraz na to, aby bylo vhodné i pro samostatný pohyb dětí se zrakovým postižením.

Areál se rozkládá na udržované louce. Kuchyně s jídelnou je situována v horní části tábořiště. Příchod k nim lemuje alej soch vyřezaných ze stromů. Chatky a sociální zařízení jsou ve spodní části. Okolí tábořiště je mírně zvlněné, není zde nouze o listnaté lesy nebo zříceniny na okolních kopcích. Za přednost tábořiště považujeme i dostatečně velké a rovné hřiště na fotbal, které skýtá výborný prostor ke hrám. Dále je zde ohniště s lavičkami a větší altán.

Příjezdová cesta k celému areálu je zpevněná a na jejím konci (u tábořiště) na přijíždějící čeká přírodní parkoviště.

Kuchyně a jídelna

Se nachází ve zděné budově v horní části tábořiště. Je zde zavedena elektřina, plyn i voda. Kuchařům jsou k dispozici velké sporáky, trouby, velkokapacitní lednice a nádobí pro 40 lidí. Jídelna navazuje výdejním okénkem na kuchyni s kapacitou přibližně 40 lidí. Poslouží nám jako multifunkční místo, kde se budeme nejen stravovat, ale také zde můžeme hrát hry a nalezneme zde útočiště za nepříznivého počasí.

Chatky

Děti budou ubytovány v dřevěných chatkách pro čtyři osoby. V každé chatce se nachází dvě palandy s matracemi, menší stolek, poličky na oblečení a židle. Celé chatoviště tvoří písmeno U, takže děti i vedoucí budou mít k sobě blízko. Večer bude chatoviště osvětlené.

Sociální zázemí

Nedaleko chatek se nachází zděné sociální zázemí. Toalety jsou splachovací, rozděleny na dívčí a chlapecké. V umývárnách teče celodenně teplá voda.